Ogłoszenie

Pełny dostęp do forum mają tylko zarejestrowani użytkownicy. Zapraszamy do rejestracji. MUCC Polish Street Team na FACEBOOKU

#1 07-10-2012 22:27:11

 sables

Oddany MUCC

Skąd: Łóżko Sayumi
Zarejestrowany: 06-10-2012
Posty: 75
Punktów :   

Versailles

http://img801.imageshack.us/img801/2216/versailles.jpg




Versailles to japoński zespół z gatunku visual kei założony w 2007 roku przez dwóch kumpli - KAMIJO (wokal) i Hizakiego (gitara). Chłopacy w muzyce doświadczenie już mieli bo wcześniej grali w zespołach, ale 'do tanga trzeba kilkorga' więc wkrótce dołączyli do nich Jasmine (gitara basowa) , Teru (gitara) i Yuki (perkusja).  Pierwszym albumem była płyta Noble który to krążek miał 14 utworów w tym dwa z singli. Niestety wkrótce zmarł gitarzysta Versailles - Jasmine, który przegrał walkę z chorobą. Zespół zawiesił działalność na kilka miesięcy. Miejsce niezastąpionego (mianowano go wiecznym członkiem zespołu) Jasmine zajął Masashi. 20 stycznia wyszedł drugi album - Jubilee, pełen odnośników do życia i twórczości wielkiego człowieka jakim był Jasmine. Do dziś Versailles wydali cztery albumy, ostatni miał premierę jakieś 2 tygodnie temu bo 26 września, swoją drogą jaram się : )
Kilka linków do odsłuchania:
ROSE - najnowszy singiel
Philia - genialne stroje, piosenka z trzeciego albumu - Holy Grails
Serenade - cześć i chwała dla Jasmine
Flowery - ostatnio jakoś doceniłem ten utwór
Ascendead master z płyty Jubilee, szkoda że słaba jakość wideo
Sympathia - finalna wersja genialnego utworu, który znalazł się na najnowszej płycie
Faith & Decision ktoś jeszcze wątpi w umiejętności członków zespołu? xD

To narazie tyle, mam jeszcze nie jedną świetną piosenkę do podzielenia się ale najpierw przesłuchajcie tego (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiliście) ^^ W ogóle o czym ja pier*ole, przecież jestem na forum o japońskiej muzyce to pewnie znacie Versailles lepiej ode mnie,gomene, to takie przyzwyczajenie bo zwykle wypowiadam się na forach gdzie wiedza o muzyce z kraju kwitnącej wiśni jest na poziomie strasznie malutkim ; )

Ostatnio edytowany przez sables (07-10-2012 22:29:08)

Offline

 

#2 08-10-2012 21:07:51

 Nikara

Biskup Parafii MUCC || Reprezentant Kościoła pod wezwaniem Girugamesh

Skąd: Freak Country
Zarejestrowany: 07-09-2012
Posty: 710
Punktów :   

Re: Versailles

Ech, nie będzie tu pewnie tłumów, ale może znajdą się zwolennicy KAMLOTA i spółki ;))

Osobiście znam może dwie, trzy piosenki. Głos Kamyka nie jest najgorszy, może nawet bardzo dobry ;D Ale nie umiałam się w nich wciągnąć. Look mają ciekawy, aczkolwiek dużo przepychu w tym wszystkim, no zresztą nie dziwota, skoro się erą wiktorianską/barokiem chłopaki inspirują.

Zastanawia mnie... w jakiej są wytwórni?


http://24.media.tumblr.com/74f5784058d59af99b77556eb8065a4d/tumblr_mp7hq4KtBI1ry8qh3o3_400.gif

Offline

 

#3 09-10-2012 16:42:08

 Maru

Zły Admin // Giru Mama

8042457
Skąd: Droga Mleczna
Zarejestrowany: 09-09-2012
Posty: 559
Punktów :   
WWW

Re: Versailles

Mnie kompletenie ten zespół nie rusza i nie trafia w moje gusta. C:


POLSKIE GIRU FORUM
http://funkyimg.com/u2/2086/102/188313button_100x35.jpg
GIRU POLISH STREET TEAM FACEBOOK join
❒ SINGLE ❒ TAKEN ✔ I HAVE GIRUGAMESH.

Offline

 

#4 09-10-2012 19:20:44

 nattu

Opętany MUCC

9601135
Skąd: Kosmos
Zarejestrowany: 09-09-2012
Posty: 648
Punktów :   
WWW

Re: Versailles

Pamiętam jak dopiero zaczęli działalność - co oni tam jako pierwsze wydali... Revenant Choir bodajże? Całkiem fajne było, oryginalne na rynku VK, ale potem tak jakoś ich muzyka zaczęła stawać się dość... tendencyjna, więc przestałam słuchać :p


_______________________________________
http://imageshack.us/a/img9/9965/vhbt.png
                                     CHCIEĆ TO MUCC

Offline

 

#5 11-11-2012 22:28:08

 Sebastian

Fan MUCC

Skąd: Trójmiasto
Zarejestrowany: 09-11-2012
Posty: 48
Punktów :   

Re: Versailles

Nikt mnie nie musi namawiać na odwiedzenie tematu o Versailles.
Kocham ich, kocham i jeszcze raz kocham <33 Każdy kto nie był na koncercie niech żałuje! xD Uważam, że jest to jeden z najbardziej utalentowanych zespołów na japońskiej scenie muzycznej. Niestety niektórzy zauważyli, że powielają schematy. Trochę się z tym zgadzam, jednak co do ich twórczości jestem bezkrytyczny. Szkoda, że przechodzą na hiatus, z drugiej strony nie mogę się doczekać projektów Hizakiego, Teru itd. :) Wczytując się w tekst piosenki "ROSE" można w sumie dostrzec nawiązania do przejścia na przerwę. Do dzisiaj się zastanawiam jakie są tego powody. Najprawdopodobniej niemoc twórcza. Chcieli zostawić Versailles w nienaruszonym stanie. Kamijo powiedział, że misja tego zespołu została wypełniona, jest on kompletny z czym nie do końca mogę się pogodzić. Z powodów praktycznych podobno były to zatargi finansowe - jeszcze nie otrzymali wynagrodzenia za trasę koncertową. No i jeśli już mówimy o Hizakim - wg mnie jest geniuszem, pisze świetne piosenki i pięknie gra na gitarze <3
Ja zacząłem ich słuchać akurat w dzień wydania NOBLE, piosenką która zdobyła moje serce był właśnie The Revenant Choir.
Także podsumowując kocham ich całym moim sercem i czekam na powrót.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky VelkĂ˝ Ĺ enov